Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o.

Uniqa ubezpiecz mieszkanie

czwartek, 21 września 2017 10:24

14 września 2017 roku w sali sesyjnej Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przez Prezydenta Miasta Rzeszowa właścicielom i zarządcom obiektów zabytkowych oraz nieruchomości znajdujących się w ścisłym centrum Rzeszowa za zrealizowane w 2016 roku działania podjęte w ramach Programu Poprawy Estetyki Miasta Rzeszowa.

Program Poprawy Estetyki Miasta Rzeszowa został zainicjowany w 2002 roku. Jest to inicjatywa polegająca na podejmowaniu działań ze strony Urzędu Miasta w kierunku utrzymywania i zaprowadzania ładu przestrzennego oraz podnoszenia świadomości wśród właścicieli w zakresie prawidłowego użytkowania i odpowiedniego utrzymywania budynków zabytkowych ze szczególnym uwzględnieniem estetyki elewacji rzeszowskich kamienic oraz śródmiejskich przestrzeni podwórkowych.

prezydent

W ramach podziękowań za podjęte inicjatywy związane z realizacją prac remontowych i prac konserwatorskich przy budynkach objętych ochroną konserwatorską, Prezydent Miasta Rzeszowa honoruje podmioty prywatne, przedsiębiorców oraz zarządców, wręczając im specjalnie dyplomy podczas zorganizowanego w tym celu spotkania. Przyjęta forma podziękowań jest wyrazem szacunku oraz doceniania przez miasto przedsięwzięć służących poprawie estetyki Rzeszowa oraz dbałości o jego lokalne zasoby zabytkowe. Wymiernym efektem Programu Poprawy Estetyki Miasta Rzeszowa jest sukcesywne przystępowanie przez właścicieli i zarządców obiektów objętych ochroną konserwatorską do prac związanych z poprawą stanu zachowania i wyglądem budynków, co w rezultacie przekłada się na podniesienie jakości przestrzeni publicznej zabytkowego Śródmieścia. Dzięki takim postawom Rzeszów jest miastem estetycznym, zadbanym oraz dobrze postrzeganym zarówno przez samych mieszkańców, jak i gości odwiedzających nasze miasto.

sala

Podczas uroczystości wręczono łącznie 59 dyplomów za wykonanie prac remontowo-konserwatorskich przy 49 budynkach, w tym 33 obiektach zabytkowych.

Wśród grona odznaczonych dyplomami znalazły się osoby prywatne, zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, firmy prywatne, instytucje, parafie.

Uhoronowani zostali m. in. Okręgowa Izba Lekarska za wykonanie kompleksowych prac remontowo-konserwatorskich zabytkowego budynku Letniego Pałacyku Lubomirskich w Rzeszowie przy ul. Dekerta 2, Parafia pw. św. Rocha w Rzeszowie Słocinie za wykonanie kompleksowych prac remontowo-konserwatorskich zabytkowego budynku spichlerza z zespołu dworsko-parkowego w Rzeszowie-Słocinie, Wojewódzki Urząd Pracy za wykonanie kompleksowej modernizacji zabytkowego budynku przy ul. Naruszewicza 11, Spółdzielnia Mieszkaniowa „PROJEKTANT” za odnowienie elewacji zabytkowego budynku przy ul. Langiewicza 1, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Spółka z o.o. za wykonanie prac przy 9 obiektach zabytkowych, w tym zabytkowych kamienic m. in. przy Placu Śreniawitów 2 i ul. Kraszewskiego 3 i 5, Zrzeszenie Właścicieli Nieruchomości w Rzeszowie za odnowienie elewacji zabytkowego budynku przy ul. Grottgera 20, MEDICOR Centrum Medyczne spółka z o. o. za odnowienie elewacji zabytkowego budynku przy ul. Jabłońskiego 2.

Wśród inwestorów prywatnych uhonorowano m.in. właścicieli zabytkowych obiektów przy ul. Grunwaldzkiej 1, ul. Szopena 5, ul. Kopernika 5.

1 Podziekowanie Estetyka Miasta 2017

 Grottgera 20

Szopena 5

Śreniawitów 2

Śreniawitów2

Źródło: http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/15966,podziekowania-za-zrealizowane-dzialania-w-ramach-programu-poprawy-estetyki-miasta-rzeszowa.html

Czytany 2795 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 września 2017 12:10