MZBM Rzeszów: Nie wolno nam zapominać o słabszych i bezbronnych, potrzebujących pomocy

Nasza społeczna odpowiedzialność to nie tylko obowiązki wynikające z działalności statutowej – mówią pracownicy rzeszowskiego MZBM. – Mamy mocne przekonanie o tym, że wszyscy powinniśmy wspierać słabszych i potrzebujących bezinteresownej pomocy – dodaje Roman Szczepanek, prezes spółki. MZBM w ostatnich latach w ramach pomocy przekazał m. in. Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie blisko osiem i pół tysiąca złotych. A to nie jedyna akcja pomocowa spółki i jej pracowników.

„Dzięki Waszej szczodrej pomocy Dzieci przebywające w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie obejrzały spektakl „Na wyspie Tamaru”. Dziękujemy!” – takie słowa czytamy na dyplomie przyznanym przez Teatr za Jeden Uśmiech z Krakowa dla MZBM w Rzeszowie. – I właśnie ten uśmiech dzieci to dla nas najwyższa nagroda – mówi Halina Bieniek-Stopa z MZBM w Rzeszowie. Spółka wsparła finansowo spektakl wystawiony dla dzieci w rzeszowskim szpitalu.

Od 2011 roku MZBM wspiera Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, które otrzymało od spółki prezenty dla dzieci wartości 2,5 tysiąca złotych. W kolejnym roku prezenty warte były 2,3 tysiąca. Dzieci oprócz zabawek dostają także m. in. środki higieniczne, przybory szkolne i słodycze.
Akcje pomocowe prowadzone przez rzeszowski Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych mają różną formę. Na przykład 8455 złotych przekazanych rzeszowskiemu hospicjum dla dzieci to efekt zbiórki złomu. W latach 2017-2022 MZBM zebrał 8,5 tony złomu, a całą sumę ze sprzedaży przekazał dla hospicjum.

Mamy świadomość, że wokół nas jest wielu ludzi potrzebujących wsparcia, bezbronnych. Szczególnie dzieci, chorych dzieci. Nie wolno nam o nich zapominać. Pomoc materialna, prezenty, uśmiech to jest to co możemy dać dzieciom, których życie naznaczone jest ciężką chorobą – mówi Halina Bieniek-Stopa.
Dzieci z hospicjum otrzymują od MZBM m. in.: zabawki, puzzle, gry edukacyjne, bajki oraz pampersy, kosmetyki i słodycze, zupki, desery czy kaszki, soczki i mleko.

Od ponad roku pracownicy MZBM biorą udział w innej akcji pomocowej „Nakręć się na pomaganie” prowadzonej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Akcja polega na zbieraniu różnego rodzaju nakrętek, zakrętek, korków itp.

Rzeszowska spółka miejska wspomaga także m. in. Fundację „Zdążyć z pomocą”, AMUN Wydawnictwo Malujących Ustami i Nogami, Teatr za Jeden Uśmiech w SW nr 2 w Rzeszowie oraz Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta. Wsparcie otrzymali także organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”.

Pracownicy MZBM aktywnie uczestniczą w akcjach Szlachetnej Paczki. Pomogli już m. in. samotnej matce z dwiema córkami samotnej babci z wnukiem.
Zaangażowanie miejskiej spółki jest bardzo doceniane przez rzeszowskie hospicjum. W podziękowaniach za wsparcie pracownicy hospicjum napisali do MZBM w imieniu swoim i dzieci: „Otwarte serce przyjaciół fundacji jest największym darem jaki możemy dać naszym podopiecznym”, „Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość. Wyrażamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości i zaowocuje uśmiechem na twarzach naszych małych pacjentów”.

Jesteśmy ważnym elementem życia mieszkańców i miasta. Staramy się zaznaczyć swoją obecność i aktywność nie tylko w zakresie naszych statutowych obowiązków. Czujemy się odpowiedzialni także na innych polach. Wszędzie tam gdzie jest to możliwe staramy się pomagać tym, którym się nie powiodło, albo którym choroba odebrała możliwość pełnego korzystania z życia, pokrzyżowała plany. Za zaangażowanie w akcje charytatywne jestem bardzo wdzięczny naszym pracownikom – mówi Roman Szczepanek, prezes rzeszowskiego MZBM.

Skip to content