Remonty, naprawy, modernizacje – Rejon Obsługi Mieszkańców I aktywnie działa

Ponad 330 tysięcy złotych netto są warte inwestycje, które w ostatnim czasie przeprowadził Rejon Obsługi Mieszkańców nr 1 rzeszowskiego Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. Na liście prac znajdują się m. in. modernizacje instalacji gazowych, wodociągowych, remonty ciągów pieszych, ale także remonty dachów czy malowanie ścian.

Zdecydowana większość zadań zaplanowanych przez ROM nr 1 już została wykonana. W trakcie realizacji jest jeszcze inwestycja warta ponad 83 tysiące netto w budynku przy ulicy Podhalańskiej 1. Zakres prac jest duży  i obejmuje m. in. odmalowanie ścian klatki schodowej, wymianę drzwi do piwnic, odmalowanie barierek oraz ułożenie płytek antypoślizgowych na schodach. Zakończenie prac zaplanowano na 31 grudnia 2023 roku.

Dwie inne inwestycje w budynku przy Podhalańskiej 1 zostały zakończone. To remont instalacji gazowej polegający na wymianie obustronnych podejść do gazomierzy wraz z zaworami i łącznikami. Koszt remontu wyniósł 7 800 zł netto. Kolejne zakończona praca to wymiana zaworów podpionowych w piwnicy do zimnej wody, ciepłej wody i cyrkulacji z odpowiednim ich opisaniem i wstawieniem zaworów regulacyjnych. Koszt realizacji zadania to blisko 15 tysięcy złotych netto.

Bardzo szeroki front podjętych inwestycji ROM nr 1 zakończył w budynku przy ulicy  Asnyka 2. Tam modernizacje i remonty objęły praktycznie cały budynek. Wyremontowano pokrycie dachu, wymieniono tynki pokrywające kominy, wymieniono czapki kominowe. Koszt prac na dachu budynku to ponad 46 tysięcy złotych netto.

Kolejne inwestycje wykonane w budynku przy ul. Asnyka 2 to modernizacja instalacji gazowej – wymiana podejść do gazomierzy oraz montaż tulei na przejściach przez stropy i ściany. Wartość tych prac to blisko 13 tysięcy złotych netto. W tym samym budynku pomalowano ściany korytarzy piwnicznych na wartość 6 tysięcy netto.

Przy ulicy Rejtana 14 ROM nr 1 przeniósł 29 zaworów instalacji wody zimnej do ogólnodostępnych korytarzy. Prace były warte 23 tysiące złotych netto.

Remonty instalacji gazowych, remonty dachów, chodników  i dojść do klatek schodowych, remonty płyt balkonowych, malowanie klatek schodowych i wymiana oświetlenia to prace, które ROM nr 1 przeprowadził jeszcze siedmiu budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych, a administrowanych przez MZBM na terenie Rzeszowa.

Skip to content